ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ІСТОРІЇ МІСТ В УКРАЇНІ: ДОСВІД ЦЕНТРУ МІСЬКОЇ ІСТОРІЇ У ЛЬВОВІ

Автор(и)

  • Софія Дяк Центр міської історії (Львів, Україна)
  • Ірина Склокіна Центр міської історії (Львів, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15407/mics2016.01.049

Ключові слова:

Центр міської історії, архівування, цифрове архівування, цифрова історія, публічна історія, медіаархів, Львів, міждисциплінарність, освітня платформа, інтерактивна мапа

Анотація

У статті йдеться про історію заснування та роботу Центру міської історії у Львові як складову інституціоналізації дослідження міст в Україні. Центр був заснований у 2004 р. у форматі приватної фундації у Відні, а у 2006 р. було відкрито офіс у Львові. Його основні цілі – дослідження історії міст Центрально-Східної Європи, популяризація міської історії; сприяння міжнародному академічному та культурному обміну; поглиблення знань й розуміння історії та спадщини Львова у співпраці з місцевими і міжнародними інституціями. Трьома основними напрямками роботи Центру визначено дослідження, цифрове архівування, цифрову та публічну історію. Серед проектів цифрової міської історії – Інтерактивна мапа Львова, база даних “Урбаністичні образи“, колекції “Міське відео”, “Карти міст”, “Міські розповіді” (останні чотири були оформлені у Міський медіаархів). Проектом, який розвиває можливості цифрової гуманітаристики для міської історії, став “Інтерактивний Львів”

 Автори зазначають, що хоча багато проектів зосереджується на Львові, розширення фокусів є частиною розвитку інституції і тепер зацікавлення включають різні міські досвіди – історичних міст, радянських, індустріальних та моноіндустріальних, поліетнічних і таких, що пережили конфлікти та насильницькі трансформації.

Зазначено, що за 10 років Центр став не тільки інституцією для проведення досліджень, але й учасником перетворення символічного простору Львова, місцем для дискусій і презентації результатів досліджень, майданчиком для неформальних освітніх практик та лабораторією розвитку нових способів контекстуалізації, представлення та використання архівних медіа і документів. Автори підкреслюють, що через різноманітні формати, як-от школи, конференції, воркшопи, семінари, круглі столи, виставки, оцифрування та популяризацію колекцій фото- та відеоматеріалів, освітні програми для дітей та дорослих, Центр прагне залучати до діалогу ширші аудиторії з академічної та неакадемічної сфери для побудови учасницької історичної культури в Україні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-09

Як цитувати

Дяк S., & Склокіна I. (2019). ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ІСТОРІЇ МІСТ В УКРАЇНІ: ДОСВІД ЦЕНТРУ МІСЬКОЇ ІСТОРІЇ У ЛЬВОВІ. City History, Culture, Society, (1), 49–74. https://doi.org/10.15407/mics2016.01.049

Номер

Розділ

Урбаністичні студії: світовий та український контексти