Редакційна політика

Шановні колеги!

Щиро вітаємо усіх зацікавлених в урбаністичних студіях та запрошуємо до участі в новому проекті. Часопис «Місто: історія;культура;суспільство» заснований з метою подальшого просування міських студій в українському гуманітарному просторі. Переконані;що він стане важливим форумом для дослідників;що вивчають політичну;культурну;соціальну історію в урбаністичному контексті;а також сприятиме методологічним дискусіям.

Головні завдання журналу:

 • створення платформи для вивчення та обговорення тем міської історії;культурного та суспільного життя міст;
 • активізація та інституалізація досліджень з урбаністичної тематики;
 • розширення читацької аудиторії та бази авторів за рахунок е-формату. В майбутньому – можливо урізноманітнення форматів роботи відео-лекторій;е-конференції тощо). Редакція журналу відкрита для різноманітних форм співробітництва.

Головним завданням є сприяння підвищенню рівня вивчення урбаністики як важливої частини історіографічного процесу.

На сторінках часопису публікуватимуться результати наукових досліджень з історії міст;проблем розвитку міської культури;феномену міста в світовому історичному процесі. Вітаються як тексти з історії комунального господарства та міського фольклору;так і гендерні студії;розвідки з екологічної історії міст;історії емоцій;соціальних прошарків;економіки. В цьому напрямку будемо керуватися принципом не звуження;а розширення рамок міських студій.

Враховуючи важливість завдань;про які говорилося вище;ми цілком свідомі;що наукове співтовариство потребує зовсім нової якості часопису. Свідомий вибір редакції – це концентрація зусиль на формуванні конкурентного на світовому рівні продукту. Робота редакційної колегії заснована на таких принципах.

 • Усі надіслані авторами тексти будуть проходити відбір редакторами на відповідність тематиці. До друку приймаються статті у формі завершеного наукового дослідження;які оприлюднюються вперше.
 • Часопис буде функціонувати за принципами peer review. Після редакторського відбору текст передається на зовнішне анонімне рецензування автор не знатиме імені рецензента;рецензент – автора). До оцінювання статей буде залучено широке коло фахівців з відповідної проблематики. Висновок рецензентів має вирішальне значення в прийнятті рішення про публікацію. Про результати рецензування автору буде повідомлено окремо.
 • Редакційна колегія залишає за собою право надсилати тексти авторам на доопрацювання.
 • У випадку повторної публікації тексту про це буде зазначено наприклад;у випадку перекладних статей).
 • Тексти;в яких буде виявлено плагіат;до публікації не допускаються.
 • Редакція залишає за собою право не пояснювати причин відхилення тексту.
 • Автори відповідальні за коректне та достовірне подання джерел у списку літератури. Список літератури;що містить не достовірні з помилками) джерела;може бути причиною відхилення публікації;або відправлення на доопрацювання.
 • Публікація в журналі є безкоштовною і редакція в жодному разі не керується мотивами отримання комерційної вигоди.

 

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна